Wtorek 3 Grudnia 2013

Sala Xtreme z Dolby Atmos w katowickim Multikinie

Niemal 50 głośników firmy JBL będzie odtwarzać dźwięk w technologii Dolby Atmos

w sali Xtreme katowickiego kina sieci Multikino.

Po raz pierwszy w Polsce sala kinowa zostanie wyposażona w spektakularny systemem dźwiękowym Dolby Atmos. W katowickim Multikinie we wnętrzu sali Xtreme zamontowanych zostanie 49 głośników firmy JBL, w tym 40 typu surround o łącznej mocy prawie 23 KW. Zostaną one umieszczone nie tylko na ścianach, jak w zwykłych kinach, ale także na suficie. Dopełnieniem będzie 5 kolumn głośnikowych frontowych (a nie trzy jak w dotychczasowych technologiach), cztery subwoofery i 16 wzmacniaczy firmy Crown.

 

To zaawansowane rozwiązanie nagłośnieniowe odpowiada wyzwaniom jakie stawia technologia, wkraczająca dynamicznie we wszelkie dziedziny życia, w tym także w obszar kultury masowej, jakim jest kino. Współczesny widz poza komfortem oglądania filmów oraz najwyższą jakością efektów specjalnych na wielkim ekranie, poszukuje również kin, w których dźwięk zagwarantuje mu najbardziej realne wrażenia.

 

Multikino to więcej niż kino, zatem sieć, chcąc zapewnić widzom poza niezwykłymi doznaniami wizualnymi również najwyższą jakość dźwięku, zdecydowała się wyposażyć salę Xtreme w Katowicach w system Dolby Atmos. W tej najnowocześniejszej technologii każdy głośnik może w tym samym czasie odtworzyć zupełnie inne dźwięki, co w praktyce daje fenomenalne wrażenie przestrzenności. Różne odgłosy sprawiają wrażenie, jakby nie tylko otaczały widza, ale wręcz przemieszczały się po sali wraz z wyświetlanymi obrazami.

 

Dolby Atmos jest systemem, który nie tylko korzysta z głośników umieszczonych na ścianach i suficie sali, ale także pozwala niezależnie poprowadzić dźwięk z poszczególnych głośników do wybranych rejonów pomieszczenia. Aby w pełni wykorzystać możliwości tego systemu do realizacji naszego przedsięwzięcia wybraliśmy ESS Audio – wyłącznego przedstawiciela w Polsce grupy Harman Professional, tłumaczy Robert Kaczmarek, Wiceprezes ZarząduMultikino S.A.

 

Sieci kin Multikino do sali Xtreme zaproponowaliśmy sprzęt firmy JBL Professional, wyjaśnia Witold Karałow, Wiceprezes ESS Audio. Marka ta jest niejako synonimem dźwięku wykorzystywanego w kinie. James B. Lansing – twórca JBL – stworzył system nagłośnienia dla Metro Goldwyn Mayer w czasie, gdy kino wchodziło w erę udźwiękowienia. Rozwiązanie to już na początku zdobyło nagrodę amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej i zostało uznane za technologiczną doskonałość. Obecnie JBL to światowy lider produkcji rozwiązań nagłośnienia kin, zatem nasz wybór nie mógł paść na inną markę

 

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Informacje o firmie

ESS Audio jest wyłącznym przedstawicielem handlowym w Polsce grupy Harman Professional będącej jednym z największych na świecie producentów w branży audio.

 

Do Grupy Harman Professional należą marki: JBL, Crown, dbx, Soundcraft, BSS Audio, Studer, AKG, Lexicon.

ESS Audio jest liderem branży pro audio w Polsce oferując projekty akustyczne, elektroakustyczne i DSO, kompleksowe dostawy systemów nagłośnieniowych, doradztwo i szkolenia oraz autoryzowany serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

 

Od 1989 roku zrealizowała wiele prestiżowych instalacji w licznych instytucjach administracji publicznej, stacjach radiowych i telewizyjnych, hotelach, klubach i restauracjach, obiektach sportowych i widowiskowych oraz instytucjach kulturalnych, takich jak teatry, kina czy filharmonie.

 

Firma ma swoją siedzibę w Łomiankach pod Warszawą.

Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie www.essaudio.pl